Witam!

Witam wszystkich serdecznie na naszej stronie całkowicie poświęconej ogrodnictwu. Jest to trudny i rozległy dział zajmujący się nie tylko pielęgnacją kwiatów, ale też aranżacją ogrodów, dobieraniem roślin do klimatu i panujących warunków w ogrodzie/mieszkaniu. Któż nie chce mieć imponującego skalnika przed domem, czy aranżacji kwiatowej godnej pozazdroszczenia? Jest to niezwykle misterna i delikatna praca, jedno złe cięcie, czy ustawienie może zniszczyć cała prace.Pragniemy pomóc wszystkim tym z państwa, którzy cenią sobie profesjonalizm i dokładność, dlatego umieszczamy naszego maila, na którego można kierować wszelkiego rodzaju pytania. Będziemy wysyłać odpowiedzi w ciągu 24h. ogrodnik.pomagam@gmail.com

niedziela, 8 stycznia 2012

Podstawowe informacje

Nawożenie- Podłoże należy nawozić systematycznie kompostami, gotowymi nawozami przeznaczonymi dla róż.

Zabezpieczenie na zimę- Rośliny te powinno się okopcować suchą ziemią, lecz nie obcinamy pędów zimą, należy zrobić to na wiosnę. W przypadku róż piennych trzeba je delikatnie przygiąć do ziemi i okopcować koronę.

Szkodniki róż:

- mszyce- Kiedy roślina nie jest jeszcze poważnie zaatakowana przez mszyce możną ją spryskać roztworem mydlanym 5-10g niealkalicznego szarego mydła na litr letniej wody. Natomiast, gdy są mocno zaatakowane trzeba zastosować środki chemiczne, nie należy ich stosować podczas wietrznego dnia.

-skoczek różany-są to początkowo małe, białożółte plamki, które stopniowo przebarwiają liście na bialoszaro. Skutkiem jest zasychanie, opadanie liści i słabsze kwitnienie. Kiedy zauważymy te owady należy spryskać roślinę preparatem Fastac 10 EC.

-Zwiot różany (nimułka łodygowa)- Objawem żerowania są więdnące i zwisające w części wierzchołkowej młode pędy róż. Najlepiej wycinać  pędy w zaatakowanych miejscach i spalić je. Można również stosować środki chemiczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz